• Home
  • /
  • Wydarzenia towarzyszące

DODATKOWE ATRAKCJE I PLAN ZWIEDZANIA

Prosimy o zaznaczenie wybranej przez Państwa opcji. Ostateczny koszt będzie zależeć od ilości zapisanych uczestników.  Szczegóły zostaną przesłane w osobnych e-mailach.

 

Opcja 1: Warszawa – miasto wolnych ludzi – 2,5 godziny

Współczesna Warszawa jest miastem odbudowanym po barbarzyńskiej destrukcji II Wojny Światowej. Miasto tętni życiem, kwitną w nim kultura i sztuka, rozwija się przemysł i centra finansowe.

Ze względu na umiejscowione w mieście liczne uczelnie wyższe do Warszawy przyjeżdżają utalentowani, aktywni i kreatywni młodzi ludzie, którzy zostają w stolicy po ukończeniu studiów. Podczas wycieczki wokół Starego Miasta i po Krakowskim Przedmieściu odwiedzimy najstarszą część Warszawy, ustanowioną w XIII wieku i zrekonstruowaną po II Wojnie Światowej. Zwiedzimy Plac Zamkowy, Zamek Królewski i zobaczymy Kolumnę Zygmunta – jeden z najstarszych pomników Europy wzniesiony w 1644 roku.

Podczas spaceru Krakowskim Przedmieściem odwiedzimy stare Kościoły, kampus Uniwersytetu Warszawskiego, pałace i dwa najstarsze hotele w stolicy.

Opcja 2: Żydowska Warszawa – 2,5 godziny

Na początku XX wieku żydowska populacja w Warszawie liczyła około 300 000 i stale rosła. Społeczność żydowska była liczniejsza jedynie w Nowym Jorku. Historia Żydów w Warszawie jest tak stara jak historia samego miasta a Warszawa przez wiele lat znana była z obecności żydowskiej kultury. Dla porównania aktualna populacja Żydów mieszkających w całym kraju wynosi około 30 000.

Podczas wycieczki chcielibyśmy pokazać Państwu jak Żydzi i Polacy oddziaływali na siebie, wzbogacając kulturę oraz zaprezentować nieliczne pozostałe relikty żydowskiej obecności w Warszawie i pozostałości po warszawskim getcie.

(niedziela, 13 września)

 

Opcja 3: Oprowadzanie po muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie (czwartek, 10 września)

Szczegółowe informacje znajdują TUTAJ

 

Opcja 4: Widok na Warszawę z najwyższego i najdziwniejszego budynku w mieście – Pałacu Kultury i Nauki – 1,5 godziny

Wspomniany wieżowiec jest najwyższym budynkiem w Polsce, wybudowanym w 1955 jako prezent dla Polaków od Józefa Stalina.

Jedni uwielbiają Pałac, inni go nienawidzą. Na jego terenie znajdują się teatry, kina, muzea. W sali kongresowej Pałacu, która służyła za miejsce spotkań przywódców komunistycznego bloku, później organizowano koncerty zagranicznych gwiazd, m.in. zespołu The Rolling Stones.

Z pewnością nie jest to najpiękniejszy budynek, jednak nieodwołalnie Pałac Kultury i Nauki jest jednym z najciekawszych historycznych miejsc Warszawy.

(niedziela, 13 września)

 

Opcja 5: Narodowa Galeria Sztuki Zachęta (czwartek, 10 września)

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ

 

Opcja 6: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (czwartek, 10 września)

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ

 

Najnowsze komentarze

Categories

Twitter